25
Вт, янв

Skums un vesture

Latviešu valodā

Kopš 1990.g. veic pedagoģisko darbu. Uz Rīgas Krievu ģimnāzijas bāzes radīta folkloras studija “Iļjinskaja pjatnica”, kur bērni saņem informāciju par krievu un latviešu folkloru un apgūst iemaņas galvenajos folkloras darbības veidos. Ansamblis piedalījās vairāk nekā 30 folkloras festivālos un zinātniskajās konferencēs Latvijā, Igaunijā, Krievijā un Baltkrievijā.

Trīs reizes (1998.gadā Kovrovā Vladimiras apgabalā, 1999.g. Vladimirā un 2000.g. Puškinskijie Gori pilsetā) ieņēma I vietu Viskrievijas bērnu un jauniešu folkloras kopu konkursos. 2000.g. maijā divas ansambļa dalībnieces piedalījās “Dziesmu dziedu, kāda bija” konkursā Rīgā un ieguva Dižo dziedātāju titulu. 1999.g. ar Latvijas KKF atbalstu tika izdoti CD un audiokasetes, ka arī tika uzņemta filma “Rīts līgavas mājā. Krievu kāzas Latgalē”. Filma tika parādīta TV-Rīga kanālā 1999.g. 25. septembrī.

Darbojas arī Tautas lietišķās mākslas studija, kur bērni gatavo tautas tērpus, auž jostas, nodarbojas ar tautas rotaļlietu izgatavošanu.

Šobrīd studija “Iļjinskaja pjatņica” ir vienīgā autentiskas folkloras krievu studija Latvijā, kura savā darbībā izmanto Latvijā ierakstīto krievu un baltkrievu folkloru.

Find Us On FaceBook - Image

Яндекс.Метрика